Робоча зустріч з сільськими головами

17 квітня 2018р. у сесійній залі Радехівської міської ради відбулася робоча зустріч Радехівського міського голови з головами сільських рад Радехівського району з метою обговорення перспективи створення Радехівської міської об’єднаної територіальної громади. Зустріч відбулася з ініціативи Степана Петровича Коханчука, оскільки згідно алгоритму добровільного об’єднання територіальних громад саме міський голова може бути ініціатором об’єднання та організації громадського обговорення відповідної пропозиції. На нараді були присутні сільські голови та уповноважені особи шістнадцяти з двадцяти населених пунктів, які можуть увійти у Радехівську міську об’єднану територіальну громаду згідно перспективного плану розробленого Львівською облдержадміністрацією та затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Радехівський міський голова закликав усіх учасників робочої зустрічі до відкритого та конструктивного діалогу. “Нашим першочерговим завданням сьогодні є зрозуміти, чи готові ми до цього історичного кроку, чи здатні окремі громади стати однією, разом працювати і приймати спільні рішення” – сказав він у своєму вітальному слові. Про необхідність створення об’єднаної територіальної громади розповіла голова Радехівської районної ради, Марія Климочко, а голова асоціації сільських та селищних рад у Львівській області, Нововитківський сільський голова, Роман Гладій зазначив, що об’єднання веде до покращення показників і сприяє розвитку громади в цілому. Свої думки і позиції щодо створення Радехівської територіальної громади висловили голови усіх сільських рад. Незважаючи на те, що Радехівська об’єднана громада може не на 100% відповідати перспективному плану, ініціювання добровільного об’єднання може відбутись найближчим часом.
Після обговорення, учасники робочої зустрічі взяли участь у тренінгу «Технологія взаємодії влади та громадян на місцях: досвід та перспективи», проведеного представниками Львівського центру розвитку місцевого самоврядування. Голова Центру Громадських ініціатив — Це Грін, Віталій Загайний та в.о. директора Львівського ЦРМС, Тарас Баранецький розповіли про особливості добровільного об’єднання громад, поділились досвідом інших регіонів та власними дослідженнями і висновками щодо того, якою має бути Радехівська міська об’єднана територіальна громада.