«Децентралізаційний марафон 2016»

photo 3

Сьогодні у сесійній залі Радехівської районної ради пройшов виїзний інформаційний захід організований регіональним відділенням Асоціації міст України у рамках «Децентралізаційного марафону 2016». Окрім міського голови, Степана Коханчука, голови райдержадміністрації, Тараса Калити, голови районної ради, Марії Климочко, сільських,селищного голів району, екс голови райдержадміністрації, Надії Шостак, учасниками зустрічі були гості зі Львова: Василь Абаїмов, консультант з організації заходів «Децентралізаційного марафону 2016», голова Львівського регіонального відділення АМУ, Ярослава Пишник, консультант з бюджетних питань, Галина Гречин, консультант з правових питань, Володимир Хрущак, консультант з питань комунікацій та Андрій Бринь. Представники регіонального відділення АМУ змістовно та інформативно познайомили присутніх із законодавчою базою процесу об’єднання у громади, алгоритмом та процедурою об’єднання, позитивами від об’єднання, новими повноваженнями громад, новою ресурсною базою, необхідним інфраструктурним та кадровим забезпеченням, державними стимулами для об’єднання. Галина Гречин, зокрема, розповіла про досвід громад, які уже утворились та поділилась порадами як уникнути найпоширеніших помилок, аби процес об’єднання був швидким і ефективним, а Ярослава Пишник познайомила учасників зустрічі з фінансовими показниками потенційної Радехівської об’єднаної громади з адміністративним центром у м. Радехові.
Зустріч виявилась неабиякою цікавою та продуктивною. Про це свідчила кількість запитань по закінченні виступів консультантів з питань децнтралізації, адже процес об’єднання є важливим, складним і водночас необхідним перетворенням, яке чекає і нашу громаду. На завершення, хотілось би висловити подяку голові Львівського відділення АМУ, Василю та Абаїмову, та усім ініціаторам заходу за те, що допомагають нам у втіленні адміністративно-територіальної реформи.