Руслана МУЛЯВКА: «ЗМІНЮВАТИ НАШЕ МІСТО ПОТРІБНО КОЖНОМУ ПОЧИНАТИ ІЗ СЕБЕ І НАМАГАТИСЯ ЖИТИ ЗА БОЖИМИ ЗАПОВІДЯМИ»

20160624_112239

Депутат Радехівської міської ради від ВО «Батьківщина» Руслана Євгенівна Мулявка на минулорічних виборах вперше обрана до міської ради. Про те, чим був ознаменований перший рік депутатської діяльності та що із запланованого вдалося втілити в життя – читайте далі.

– Руслано Євгенівно, вже стало доброю традицією знайомити радехівчан із їх обранцями на сторінках газети «Наш Радехів». То ж і Вас я попрошу, насамперед, розповісти про себе.

– Народилася у Радехові 1974 року. Батьки мої прості робітники, проте, виховуючи мене та моїх сестер, зуміли у складні часи прищепити нам най- важливіші цінності життя – це доброту, людяність та повагу до старших. Також вчили ніколи не зупинятись на півшляху, бути сильними і щедрими, але не бути гордими і зарозумілими, не хвалити себе, а краще, щоб люди за твої вчинки тебе поважали і любили. У 1991 році я закінчила Радехівську середню школу № 2. Під час навчання у школі відвідувала спортивні гуртки, дуже любила гандбол та баскетбол, вісім років ходила на танцювальний гурток у Будинок піонерів. Після закінчення школи вступила на навчання у Львівський поліграфічний технікум, який закінчила у 1994 році за спеціальністю бухгалтер. У 2001 – 2004 роках навчалася у Львівському національному університеті ім. І.Франка на фінансово-економічному факультеті. Мій загальний трудовий стаж – 24 роки, з яких 21 рік працюю на дер- жавній службі. За весь цей період я працювала на різних посадах, зокрема була головним державним інспектором по кадрах, головним ревізор-інспектором, начальником відділу оподаткування юридичних осіб, заступником начальника Радехівського відділення, виконувачем обов’язки начальника Радехівського відділення, і на даний час обіймаю посаду завідувача сектору доходів і зборів з юридичних осіб Радехівського відділення Червоноградської ОДПІ. Мені присвоєно спеціальне звання – радник податкової та митної служби IIІ рангу. Протягом дванадцяти років очолюю профспілковий комітет Радехівської податкової, а тепер – фіскальної служби. Заміжня, разом з чоловіком виховуємо двох синів – Назара і Остапа. При допомозі наших батьків ми збудували будинок, ведемо невеличке господарство, з чоловіком та синами впорядковуємо присадибну ділянку, доглядаємо фруктовий сад і невеличку пасіку.

– Від якої політичної партії Ви балотувалися в депутати на минулорічних виборах і чи обиралися коли-небудь до органів місцевого самоврядування?

Мені близька по духу програмна концепція політичної партії «ВО «Батьківщина». Балотуючись по своєму виборчому округу до міської ради, я набрала найбільшу кількість голосів і це також стало для мене приємною несподіванкою. Хочу зауважити, що від ВО «Батьківщина» на цих виборах до міської ради обрано шестеро депутатів, які чітко розуміють проблеми міста, мають чималий досвід і вже не один рік працюють над втіленням у життя різних проектів та програм розвитку міста.

– Руслано Євгенівно, а в якій по- стійній депутатській комісії і над вирішенням яких питань Ви працюєте?

– Я працюю в комісії з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології. Рада, що мені довірили бути членом цієї комісії, оскільки вже не один рік здійснюю співпрацю із депутатами міської ради в даному напрямку і стараюся допомагати в роботі з виявлення недобросовісних платників, які використовують земельні ділянки без належно оформлених документів та використовують їх не за цільовим призначенням. Спільними зусиллями та завдяки налагодженій співпраці протягом 2012-2016 років до місцевого бюджету вдалося повернути земельного податку та орендної плати за землю не одну тисячу гривень. На засіданнях земельної комісії вирішуємо дуже багато різних питань, пов’язаних із наданням дозволів на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок, детального плану територій, розглядаємо заяви від громадян, проводимо обстеження територій, тощо. На земельній комісії роз- почато виділення земельних ділянок учасникам АТО під садівництво, а невдовзі будуть розглядатись заяви про виділення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво. На мою думку, земельна комісія – це одна з ключових форм, яка має можливість контролювати виділення земельних ділянок як громадянам так і великим підприємствам, які здійснюють діяльність в межах міста Радехова. Однією з проблем, з якою стикається міська рада, і земельна комісія зокрема, це те, що підприємства-балансоутримувачі великих будівель, а також власники магазинів, кафе, шукають різні шляхи ухилення від сплати земельного податку. Адже, щоб збільшити надходження в міський бюджет і мати можливість для подальшого розвитку нашого міста, платники земельного податку мають розуміти, що платити за землю потрібно обов’язково.

– Балотуючись в депутати, Ви, мабуть, по-своєму уявляли роботу депутатського корпусу і мали на меті вирішити якусь проблему, над якою працювали не один рік: яку саме?

– Я завжди розуміла, що бути депу- татом нелегко. Адже громадській роботі потрібно віддавати багато особис- того часу, детально вникати в питання міської господарки, які вирішуються на сесіях та засіданнях депутатських комісій. Приємно, що депутати сьо- мого скликання підтримали проект реконструкції водогону, що пролягає вулицями Кармелюка, Залізняка та Об’їзної та прийняли рішення замовити проектно-кошторисну документацію будівництва мережі централізованого водопостачання цих вулиць. Також думаю, що міським головою та депутатським корпусом буде розглянута моя пропозиція щодо прокладання каналізації по вулицях мого виборчого округу, ремонту дороги, адже на чималій території немає належного проїзду, оскільки даний район є новозбудованим. Я дуже задоволена командною роботою жителів вулиць Миру та Об’їзної, оскільки спільними зусиллями нам вдалося втілити в життя мрію про встановлення дитячого майданчика у цьому мікрорайоні. Можна сказити, що ми одні з перших отримали такий подарунок від міської ради. Коли роз- почалась робота зі встановлення майданчика, а це задіяння грейдера, який спочатку розгорнув залишки піску і землі, навіть не вірилось, що на території, яка ще донедавна заростала бур’янами, може з’явитися такий красивий майданчик для дітей. Але ви знаєте, коли привезли майданчик і почали розвантажувати його деталі, навкруги стало як у вулику: діти почали скликати батьків і розпочалось щось неймовірне. Батьки прийшли з лопатами та іншими інструментами і закипіла робота за участю мам татусів, дідусів. Нашими прорабами, звичайно ж, були діти (Сміється). Яке було задоволення, закінчивши всю роботу, зробити загальне фото на згадку і спостерігати, як дітки із захопленням випробовували совгалку, гойдалку, та інші ігрові споруди.

– А яку ще проблему за час Вашої каденції Ви б хотіли вирішити в місті, чи на вулиці, на якій живете?

– Такою проблемою, на мою думку, є старе сміттєзвалище. Вже не один рік у жарку погоду тут загоряється тирса і залишки сміття, що роками вивозилось на це несанкціоноване сміттєзвалище. Сморід і дим розповсюджується на весь Радехів. У вересні 2016 року від жителів вулиць Незалежності, Миру, Об’їзна, Кармелюка, Лісова було написано колективні листи на ім’я голови Радехівської райдержадміністрації, начальника ВП Червоно- градського ВП ГУ НП у Львівській області, керівника Радехівського районного відділу головного управління МНС України в Львівській області та міського голови щодо проведення роботи з усунення причин займання та виявлення осіб, причетних до таких дій та притягнення їх до відповідальності у встановленому законом порядку. Дуже приємно, що міський голова на дану проблему відреагував миттєво: було зібрано термінову нараду за участю відповідних структур, а також здійснено виїзд на територію сміттєзвалища. Протягом декількох днів горіння смітника було локалізовано. Але ми розуміємо, що наступне літо попереду, а ця проблема і досі є актуальною. Сподіваюся, що при формуванні бюджету на 2017 рік будуть передбачені кошти на проведення робіт з рекультивації старого сміттєзвалища та озеленення даної площі.

– Руслано Євгенівно, депутатська діяльність – це для Вас рутинна робота, чи можливість послужити громаді?

– Ви знаєте я йшла в депутати не за чиїмось переконанням і не за тим, щоб моє прізвище з’являлось на шпальтах газет або ж отриманням преференцій за це. Я чітко розуміла, що якщо стояти осторонь і тільки показувати пальцем на недоліки, то це нічого не вирішить. Потрібно долучатися до роботи громадськості і, якщо ти патріот свого міста і своєї країни, то змінювати їх треба починати із себе. Ви знаєте стояти і махати прапором, використовуючи якісь проблеми для задоволення партійних амбіцій – це одне, а намагатися дійсно допомогти вирішити ці проблеми – це вже зовсім інше. Змінювати наше місто і нашу країну потрібно починати із себе і намагатися жити за Божими заповідями. Така моя позиція і дуже хочеться, щоб ці пропозиції, які я неодноразово озвучувала на сесіях міської ради та на засіданнях земельної комісії були розглянуті і підтримані депутатським корпусом.

– Як, на Вашу думку, мала б бути побудована ідеальна модель роботи органу місцевого самоврядування?

– Обрана депутатом я вперше і можна сказати, що в багатьох питаннях – новачок, але, на мою думку, при фор- муванні витратної частини бюджету міста насамперед мають враховуватись подані заяви від депутатів та жителів міста, в яких зазначені проблемні питання.

– Руслано Євгенівно, чи легко Вам працювати у складі новообраного депутатського корпусу та приймати важливі рішення?

– Працювати цікаво. Серед моїх колег-депутатів є багато людей з досвідом роботи у попередніх скликаннях. Так, іноді буває багато запитань стосовно пропозицій, які обговорюємо, буває, що і сперечаємось, але все ж – завжди знаходимо золоту середину у вирішенні всіх проблем.

– Зараз ми багато говоримо про необхідність реконструкції центральної частини міста: а яким бачите центр Радехова Ви?

– Про це можна говорити багато, адже зараз вся увага радехівчан зосереджена на проведенні ремонтних робіт дороги по вулиці Львівська та Витківська, багато позитивних, а ще більше негативних відгуків можна почути стосовно цього. На мою думку, бруківка – це гарно, але скільки часу займає робота з її викладення та й чи довго вона прослужить? Простіше і якісніше все ж було б прокласти асфальт. Що стосується центральної частини міста, звичайно хочеться бачити біля пам’ятника Шевченку гарну якісну бруківку, охайні клумби, гарні ковані ліхтарі, вздовж стометрівки – декоративні рослини, центральний парк щоб мав гарне освітлення із широкими доріжками та ігровими спорудами для дітей, впорядковану оранжерею, яка, на мою думку, має бути повернута в комунальну власність міської ради, оскільки є історико-культурною спадщиною, адже побудована графом Станіславом Бадені. Мені сподобався проект планування центральної частини міста, підготовлений Костюк Ларисою та Ковальським Петром. Дуже хочеться, щоб наше місто було чисте і гарне, відповідало європейському рівню, щоб наші діти хотіли тут працювати і створювати сім’ї, щоб жителі Радехова були впевнені у своїй безпеці, щоб в нашому місті хотілося жити.

– А які захоплення має депутат Руслана Євгенівна Мулявка та як проводить свій вільний час?

– Дуже люблю читати історичні книжки та детективні романи, коли є час експериментую із приготуванням смаколиків, а ще подобається проводити дозвілля разом зі своєю сім’єю та активно відпочивати. Вмію ловити рибу, люблю збирати гриби і просто – радіти маленькими досягненнями своїх дітей, бути коханою жінкою і надійним співробітником.

– Руслано Євгенівно, завершується 2016 рік: яким він був для Вас та Вашої родини і що хочете побажати радехівчанам на рік прийдешній?

– Ви знаєте, 2016 рік був несподівано цікавим, хоча в окремих питаннях – важким і клопітким, адже на рік ми стали ще досвідченішими, діти старшими, а наші батьки – сивішими. На Новий рік хочеться побажати, щоб у всіх родинах був достаток в оселях, панувала радість та любов, щоб голосно сміялись діти, щоб були здорові батьки. Щоб настав мир в нашій Україні і прийдешнє Різдвяне свято разом з колядками принесло злагоду всім людям.

Надія ЯРМОЛА

ЗВЯЗОК