Богдан КАЗЬМІРЧУК: «ПРО РОЗВИТОК НАШОГО РІДНОГО МІСТА МАЄМО ДБАТИ ТАК, ЯК ПРО ВЛАСНУ ОСЕЛЮ, ТОДІ І ЖИТИ В НЬОМУ БУДЕ КОМФОРТНО»

Богдан Володимирович Казьмірчук депутатом Радехівської міської ради обраний
вперше, але активно і впевнено приступив до виконання своїх депутатських обов’язків відразу ж після першого пленарного засідання сесії міськради. Сьогодні Богдан Володимирович ділиться з читачами газети «Наш Радехів» своїми роздумами щодо роботи депутатського корпусу та планами стосовно вирішення наболілих питань міської господарки. Про все це читайте далі.

– Богдане Володимировичу, оскільки депутатом міської ради Ви обрані вперше і, можливо, не всі радехівчани знайомі з Вами, насамперед розкажіть про себе: де Ви народилися, навчалися, працюєте зараз?
– Дякую за можливістьподілитисясвоїми думками та поглядами з читачами газети «Наш Радехів». Я корінний радехівчанин. У нашому місті народився і виріс. Тут закінчиввісім класів у загально освітній школі №1. Далі продовжив навчанняуСтрийському технікумі електрифікації та механізації сільського господарства, два роки відслужив увійську. Післястрокової службипрацювавувідкритому акціонерному товаристві«Львівнафтопродукт»у Радехові.У 1996 роціпочав займатися підприємницькою діяльністю, зокрема, у сфері автомобільного
транспорту. Також мені доводилося працювати в Португалії та Іспанії, де освоїв професію водія міжнародних перевезень. Ця діяльність по-справжньому захопила мене і нею я займаюся до сьогодні. Одружений, виховую двох синів.
– Богдане Володимировичу, люди, яким довелося деякий час жити і працювати за кордоном, дещо по-іншому сприймають всі події, які відбуваються у нашій державі і по-іншому, можна сказати, реальніше оцінюють можливості українців жити по європейськи. Що стосовно цього можете сказати Ви?
– Звичайно, нам усім хочеться жити по-європейськи, комфортно, одержувати гідні
зарплати, займатися улюбленою справою, мати можливість подорожувати і бути впевненими у завтрашньому дні. Зараз про це ведеться багато розмов на всіх рівнях. Але кожен з нас має чітко усвідомити, що такий рівень життя не настає за
помахом чарівної палички. Європейці йшли до нього багато десятиліть, відшліфовуючи законодавчу базу, виховуючи активне громадянське
суспільство, розвиваючи новітні технології, економіку, освіту, медицину. І це лише на перший погляд виглядає так, ніби у них зовсім немає проблем. Насправді, там також є свої проблеми. Але більшість громадян, які мають роботу, відповідний фах можуть розраховувати на гідні зарплати і відповідний рівень життя. Для того,
щоб нам жити по-європейськи, потрібно навчитися мислити і працювати по європейськи. А ще, маємо зрозуміти, що ніхто просто так не влаштує нам європейський рівень життя ні завтра, ні післязавтра. Потрібно закочувати рукави і працювати, розбудовуючи інфраструктуру наших населених пунктів, дбаючи про їх благоустрій, розвиток територіальних громад, підвищення культурного рівня. Про розвиток нашого рідного міста маємо дбати так, як про власну оселю, тоді і жити в ньому буде комфортно.

– Чи погоджуєтеся Ви з думкою, що йдучи в депутати до місцевої ради, потрібно добре знати її проблеми, сильні і слабкі сторони?
Побувавши на кількох пленарних засіданнях сесій, чи можете із впевненістю сказати, що пересічний житель нашого міста (яким Ви вважалися досі) таки добре ознайомлений з проблемами міської господарки і має відповідне уявлення про шляхи їх вирішення?
– Живучи в Радехові, я, звичайно ж, цікавився проблемами господарки міста, але
вважав, що вирішення багатьох питань залежить лише від місцевої влади.Також донедавна вважав, що ті проблеми, які не вдавалося вирішити,залежатьвідситуації в економіці нашої країни. Але, побувавши на кількох сесіях спочатку районної ради, а тепер і міської в ролі депутата, мушу зізнатися, що багато нового дізнався про стан речей в місті, а також впевнився в тому,що благоустрій і добробут у нашому рідному Радехові залежить не тільки від місцевих обранців та місцевої влади, а й від самих жителів Радехова, тобто – від кожного з нас. Бо якщо ми самі не будемо бережливо ставитися до міського майна, дбати про чистоту в місті, поводитися цивілізовано і думати не лише про свої власні інтереси, то ніхто не допоможе нам
вирішити наболілі питання. Зараз міська рада багато працює над тим, щоб залучити в місто якомога більше грошей на виконання різних програм і мікропроектів. Це – цілком реальні гроші, які виділяються під різні програми, але за умови залучення громадських коштів. Тому маємо реальну можливість долучитися до роз- будови нашого міста. Потрібно лише оглянутися навкруги, зрозуміти, що ніхто, крім нас самих, не вирішить наших проблем і активніше брати
участь в громадському житті міста та бути господарями на своїй землі. Саме так намагалися вирішувати проблемні питання наші прадіди, понад сто років тому, будуючи український Народний дім, відкриваючи українські школита читальні, засновуючи позичкові каси. І це, не зважаючи на те, що в той час все українське
переслідувалося і утискалося, а рівень життя простих людей був набагато нижчий від сьогоднішнього. Зараз маємо чудову нагоду запитати себе: «А що я особисто зробив для розвитку свого міста?»
– Кожний депутат міської ради, йдучи на вибори, мав свою передвиборчу програму, в якій були обумовлені і основні проблеми міста, і шляхи їх вирішення. А вирішення яких проблемних питань міської господарки вважалося першочерговим у Вашій передвиборчій програмі?
-Мушу визнати, що до недавнього часу я робив досить песимістичніпрогнози щодо розвитку нашої країни і нашого міста, адже вже багато років ми всі спостерігаємо швидше занепад, ніж розвиток багатьох галузей. Після Помаранчевої революції, активним учасником якої я був, взагалі перестав вірити будь-якій владі. На
щастя, події революції Гідності вплинули на моє рішення долучитися до числа тих небайдужих радехівчан, які об’єдналися в громадську організацію «Самооборона» для участі в усіх сферах розвитку міста.Тому всі пункти моєї передвиборчої програми – це наші з вами загальновідомі питання із благоустрою, впорядкування центру міста, першочергово – ремонту доріг та багато інших наболілих питань, над вирішенням яких нині працює наш депутатський корпус.
– Богдане Володимировичу, від якої політичної партії Ви балотувалися в депутати?
– До міської ради я балотувався від громадського об’єднання «Самопоміч».

– Чому Ви віддали перевагу саме цій політичній силі?
– Обрав цю політичну силу тому, що при розмові з членами організації дійшов до
висновку, що маємо немало спільних поглядів на багато питань.Я, як і багато членів
«Самопомочі»,дотримуюся думки, що не так важливо, від якої політичної партії чи організації виступає людина.Набагато важливіше те, що вона реально робить чи зробила для інших людей, для свого міста.
– На пленарних засіданнях сесій Ви берете активну участь в обговоренні важливих питань: намагаєтеся вникнути в суть питання і вияснити для себе та своїх колег-депутатів всі його невідомі сторони. Готуєтеся до пленарних засідань заздалегідь, чи вивчаєте питання в ході їх обговорень?
– Перед пленарними засіданнями сесій я ознайомлююся з питаннями порядку денного та проектами рішень. Якщо в мене виникаютьякісь запитання для обговорення, то,зазвичай, спілкуюся зі своїми колегами-депутатами або шукаю відповідних фахівців для консультації. Розумію, що депутатський мандат зобов’язує мене фахово підходити до вирішення всіх питань та прийняття рішень, адже кожного разу беру на себе певну відповідальність за всі питання, які обговорюються на сесії та ставляться на голосування. А від того, які рішення ми приймаємо, залежить доля нашого міста та добробут радехівчан. Беручи участь у пленарних засіданнях, переконуюся в тому, що мої колеги-депутати так само
виважено і ретельно підходять до обговорення та вирішення всіх питань порядку денного.
– Богдане Володимировичу, депутатові міської ради доводиться працювати у відповідній депутатській комісії та бути всесторонньо обізнаним з тим чи іншим питанням, яке обговорюється на її засіданнях: у якій постійній депутатській комісії працюєте Ви?
– Я працюю в постійній депутатській комісії з питань землекористування, архітектури та будівництва і є заступником голови нашої комісії. Звичайно, що перш, ніж прийняти те чи інше рішення, на засіданнях комісії ми детально вивчаємо всі питання. Якщо є така необхідність, проводимо виїзне засідання комісії, робимо
відповідні заміри, вивчаємо проблему, так би мовити, на місцевості, адже за вирішенням земельних питань іноді приховані і суперечки та непорозуміння між членами родини чи сусідами і для того, щоб прийняти правильне рішення, потрібно, як кажуть, на власні очі побачити предмет суперечки та ретельно зважити всі «за»
і «проти».
– Дуже часто вирішення проблемних питання вимагають від депутатів відповідного
фахового підходу . Як дієте у випадку, коли під час вирішення цього чи іншого питання не вистачає відповідних знань, приміром, юридичних, освітянських чи якихось інших?
– На щастя, серед моїх колег-депутатів є люди з відповідною фаховою освітою, тому із фаховими консультаціями щодо того чи іншого питання проблем не виникає. Якщо не встигнеш вивчити питання до пленарного засідання сесії, то запросто можеш зробити це під час засідання. Адже кожне питання детально обговорюється
на засіданнях відповідних депутатських комісій і готується відповідний проект рішення. Якщо комусь з нас щось не зрозуміло, ми запитуємо про це і ще раз намагаємося обговорити незрозумілі нам деталі. І лише після цього приступаємо до голосування.
– Богдане Володимировичу, а яка Ваша заповітна мрія як депутата міської ради?
– Побачити наше місто красивим, доглянутим і комфортним. А ще, понад усе мрію,щоб не радехівчанипрагнули в Європу, а європейціпрагнули до нас. Звичайно, що для цього мусимо багато і наполегливо працювати всією громадою.
– Я які захоплення має депутат міської ради Богдан Казьмірчук та як проводите свій
вільний час?
– Вільний від роботи час намагаюся проводити із сім’єю та у спілкуванні з іншими
людьми. Зараз, у вік тотальної телефонізації та комп’ютеризації, нам так не вистачає живого спілкування. Лише після задушевних щирих бесід з рідними та друзями починаєш розуміти це.

ЗВЯЗОК